top of page
UV Mürekkebi

UV Mürekkebi

Ofset baskı tekniğine uygun, UV ışık altında görünebilen özel güvenlik mürekkebi serisidir. Gün ışığında görünmeyen, baskıda renksiz görünen ancak UV ışık altında fark edilebilen ve bu özellikleri ile güvenlik kontrolü sağlayan mürekkeplerdir

Seri Numarası

Seri Numarası

Belgelerin kaybolması veya çalınması durumlarında, izlenmesine yardımcı olan ve eşsiz ardışık sayılardan oluşan numaralardır.

Giyoş Desen

Giyoş Desen

Güvenlik  standardının yükseltilmesi amacıyla geometrik desenler halinde dizilmiş çok ince, yer yer inceli kalınlı, yer yer birbirine paralel, birbirini kesen ve tamamlayan negatif ve pozitif çizgilerin meydana getirdiği simetrik veya asimetrik şekil ve motiflerden oluşan ince (karmaşık) tasarımlı bir baskı tekniğidir.

Hologram

Hologram

Fotokopi yöntemi ile taklide imkan vermeyen, 3 boyutlu görüntü sağlayan, her açıdan bakıldığında zengin bir renk kombinasyonuna sahiptir. Sahteciliği önlemek, belgenin orjinalliğini belirtmek ve görselliğini ön plana çıkartmak amacıyla kullanılan uygulamadır.

Gökkuşağı Baskı

Gökkuşağı Baskı

Gökkuşağı baskı, tek bir ünitenin kontrollü birleşmeyle birden çok rengi eşzamanlı olarak basmasına olanak sağlar. Katı çizgiler diğer renklerle kesiştikleri yerlerde renk değiştirerek, sayfayı suyla silme veya ağartma girişimleri olduğunda aşınmaya uğrayacak bir gizli güvenlik özelliği sunar.

PDF 417 Barkod

PDF 417 Barkod

2 boyutlu yeni nesil barkod tiplerindendir. Yaklaşık olarak 2700 baytlık herhangi nümerik, alfa numerik bilgi saklayabilir.  Okunabilmesi için 2 boyutlu barkod okuyucular gerekir.

Mikro Metinli Baskı

Mikro Metinli Baskı

Herhangi bir kopyalama tekniği ile kopyalanması mümkün olmayan, gözle algılanamayan, çok küçük boyutlu harf ve sayılardan oluşan bir güvenlikli baskı tekniğidir.

Karekod

Karekod

Orjinal adı Datamatrix olan 2 boyutlu yeni nesil barkod tiplerindendir. Klasik tek boyutlu (çizgilerden oluşan) barkodlardan farklı olarak beyaz ve siyah kare veya dikdörtgenlerden oluşan matris şeklindeki barkod tipidir.

bottom of page